Granty dla dziennikarzy

„Media Forum. Granty Lokalne” to program grantów dla dziennikarzy lokalnych przeznaczonych na stworzenie materiałów dotyczących tematyki lokalnej. Szukamy pomysłów na teksty, audycje lub programy telewizyjne, które przyczynią się do wzmocnienia praworządności, budowy w odbiorcach postaw obywatelskich i patriotycznych oraz wpłyną na ich poczucie odpowiedzialności za wspólnotę i zaangażowanie obywatelskie, a także na kształtowanie wrażliwości na prawa człowieka.

„Konkurs na granty to efekt naszych rozmów z dziennikarzami lokalnymi, którzy sygnalizowali nam potrzebę oderwania się od codziennych obowiązków oraz szybkiego tempa pracy i zaangażowania w tematy wymagające więcej czasu. Mamy nadzieję, że pieniądze z grantu im to umożliwią i że powstaną świetne, pogłębione materiały, spełniające oczekiwania odbiorców, ale i ambicje dziennikarzy” – wyjaśnia Maciej Starczewski, prezes Fundacji Media Forum.

Co dwa miesiące przyznajemy dwa granty w wysokości 3 tys. zł.

Informacje dla ubiegających się o grant 

Regulamin Konkursu „Grant lokalny – edycja II”

Wzór wniosku

Program „Media Forum. Granty Lokalne” Fundacji Media Forum został sfinansowany dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na naszą politykę prywatności.